0
    Varukorg

    Här börjar din stund av återhämtning!

    Nickelinfo

    Vi köper av nickel, bly och kadmium säkra leverantörer som har testat sina varor innan de går till försäljning.
    Vi använder oss av Apotekets nickeltest och testar själva alla våra varor. Även om våra detaljer är säkra enligt EU´s regler så kan viss allergi uppstå beroende på hur känslig användaren är. 

    Mönster Ring Sally - Puca

    Mönster Ring Sally - Puca

    0 SEK
    Läs mer...
    • Betala säkert med kort
    • Maila oss, vi svarar snabbt!
    • Du är värdefull!

    Beskrivning

    Art.nr: s2019

    Mönster från Les perles par Puca
    Namn: Sally - Puca
    Smycke: Ring
    Språk: Engelska med bilder

    Material som behövs:

    • 1 x 14mm cabochon par Puca®

    • 18 Piros® par Puca®

    • 2.8mm drops

    • 3 gr. Delicas 11/0 (DB11)

    • Seed beads 15/0 (R15) 2 colors, 11/0(R11)

    • Glue

    • 1 ring base 10mm

    • Fireline 0.12

    OBS! Du måste handla varor för minst 150kr för att få 1 gratismönster. Handla du varor för över 300kr kan du välja upp till 3 mönster. 

    Max antal gratismönster per order är 3 stycken.

    Efter godkänd order kommer du att få mönstret mailat till dig som pdf till den mailadress du angivit vid lagd order.

    Detta mönster har vi fått tillåtelse att ge ut till våra kunder men respektera att det är inte tillåtet att sprida dem vidare eller dela utan upphovsmannens tillstånd. 

    Mönstret är på engelska men innehåller tydliga bilder som visar hur man ska gå tillväga. 

     

      Tillbaka till toppen